Właściwości wody

💦Woda – jak wpływa na organizm?

woda

Właściwości wody

Woda jest dobra na oczyszczanie organizmu

Pamiętając o szkolnym kursie biologii, przychodzi na myśl następująca informacja: “nasze ciało składa się w 60-80% z wody”. Co to znaczy? A fakt, że woda jest jej najważniejszą częścią, jej brak prowadzi do zaburzeń naturalnych procesów życiowych i niewydolności poszczególnych narządów.

Ile wody jest w organizmie?

Nie ma konkretnej liczby określającej, ile wody zawiera nasz organizm. Wskaźnik ten zależy od wielu czynników, w tym indywidualnych. Im młodszy i bardziej energiczny jest nasz organizm, tym więcej płynów zawiera. Przeciwnie, wraz ze zbliżającą się starością, charakteryzującą się aktywnymi procesami więdnięcia skóry, utratą wydajności niektórych organów, naruszeniem funkcji aktywności mózgu, zmniejsza się jej ilość z przyczyn naturalnych, co oczywiście odbywa się ze szkodą dla organizmu. Brak H2O można zrekompensować obserwując dzienne zużycie wody pitnej, które wynosi 30-40 ml na każdy kilogram wagi. Ilość wypijanej wody może być zwiększona ze względu na upały łatą lub urlop w gorących krajach, obecność przeziębień, okres laktacji itd.

Jak pić wodę?

 • pierwszą szklankę na pusty żołądek,

 • kolejną szklankę pół godziny przed posiłkiem,

 • następna jest dwie i pół godziny po posiłku,

 • 1-1,5 godziny przed snem, ostatnia szklanka płynu na dzisiaj.

Możesz przyzwyczaić się do tego trybu w ciągu tygodnia, wtedy nie zawahasz się wypić tyle wody, ile potrzebujesz. I pamiętaj – dodatkowa szklanka wody nie zaszkodzi, ale znacznie zmniejszy ryzyko rozwoju wielu chorób.

Do czego prowadzi brak wody?

Korzyść i szkoda wody dla oczyszczenia organizmu

 • Korzyści zdrowotne płynące z wody są oczywiste. Jako aktywny uczestnik procesów biologicznych, woda oczyszcza nasz organizm z zewnątrz i wewnątrz, poprawia zdrowie i odmładza organizm na poziomie komórkowym. Niestety, większość z nas nie zwraca należytej uwagi na “problemy z piciem”, spożywając nie więcej niż jedną trzecią dziennej normy H2O, a ilość ta pochodzi z wody wprowadzanej do naszego organizmu wraz z owocami, warzywami, innymi produktami lub napojami (gazowanymi, herbatą, kawą, itp.).

 • Jednak organizm nie otrzymuje czystej wody pitnej, co prowadzi do braku życiodajnej wody i odwodnienia, a to może mieć poważne konsekwencje. Szkody spowodowane odwodnieniem są ogromne. Fakt, że ciało, starając się zrekompensować brak płynu, stopniowo pobiera go z komórek i krwi. Z kolei zakłócone jest funkcjonowanie istotnych organów – mózgu, serca, płuc, wątroby, itp. a nawet stawów. Skóra staje się sucha i wiotka, pojawia się uczucie zmęczenia, bóle głowy, człowiek staje się rozproszony, obniżona odporność… Wszystkie te objawy stają się okazją do wizyty u lekarza.

Jedyne co musisz zrobić, to pić szklankę czystej wody raz na godzinę lub dwie. I wielu problemów zdrowotnych można uniknąć! Przestrzeganie zasad picia – gwarancja dobrego zdrowia i doskonała profilaktyka wielu chorób.

O korzyściach płynących z czystej wody dla naszego organizmu:

 • Woda to korzyść dla oczyszczenia organizmu.Regularne picie sprzyja eliminacji soli, toksyn i żużli, które gromadzą się w komórkach i zatykają nasz organizm, powodując jego poważne szkody. Woda, według większości naukowców, stabilizuje pracę nerek, które są naturalnym filtrem i są odpowiedzialne za oczyszczanie organizmu. Innymi słowy, im więcej wody pijemy, tym łatwiej nasze nerki mogą usuwać szkodliwe substancje. Już 150-200 ml ciepłej wody na pusty żołądek to najlepszy sposób na oczyszczenie błon śluzowych z toksyn nagromadzonych w nocy i “rozpoczęcie” pracy przewodu pokarmowego.

 • Pijąc w ciągu dnia szklankę z czystą wodą, nie tylko oczyszczamy nasz organizm, ale także walczymy z odkładaniem się tłuszczu. Udowodniono, że im mniej wody zawiera nasz organizm, tym łatwiej możemy przytyć. Stosowanie wody odchudzającej objawia się tym, że jest to jedyny produkt bez kalorii. Jednak w przypadku produktu butelkowanego nie zawsze tak jest i niektóre kalorie mogą być nadal obecne. Szklanka wody, która wypełnia żołądek, może zmniejszyć apetyt i stępić uczucie głodu.

 • Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Zmniejsza ryzyko rozwoju chorób zakaźnych, jest również naturalnym środkiem do smarowania stawów. Niedożywione chrząstki i stawy stają się bardziej delikatne i podatne na uszkodzenia. Często występują również bolesne doznania w stawach, co znowu wiąże się z dużym nagromadzeniem toksyn we krwi. Częste picie pomaga zapobiegać zapaleniu stawów, zmniejszyć ból pleców, a nawet wzmocnić kręgosłup.

 • Woda jest doskonałym termoregulatorem. Nie na próżno lekarze zalecają picie więcej po aktywnych zajęciach sportowych lub podczas fal upałów. Woda “chłodzi” gorące ciało i normalizuje temperaturę ciała. Regularne przyjmowanie wody na pusty żołądek – dobre zapobieganie chorobom serca. Kardiolodzy uważają, że osoba stosująca wystarczającą ilość H2O na dobę zmniejsza do minimum ryzyko zawału serca.

 • Woda jest również niezbędna dla zdrowia skóry. W wyniku odwodnienia skóra staje się sucha, traci elastyczność, a nawet może zacząć łuszczyć się. Ponadto zwiększa się stężenie toksyn, a ich trudne do usunięcia przez skórę z potem może powodować stany zapalne i podrażnienia skóry. Woda nasyca nasze komórki od wewnątrz, nawilża skórę i zapobiega jej szybkiemu więdnięciu.

Pić wodę filtrowaną czy zwykłą ?

Z wyprzedzeniem zadbaj o swój poranny płyn i wrzuć do szklanki plasterek cytryny lub limonki. Picie na pusty żołądek naparu witaminowego doda Ci energii na cały dzień!
Tylko nie zapomnij o oczyszczaniu wody. Woda, którą wielu z nas przyzwyczaiło się pić, nie nadaje się do picia. Woda przegotowana może być użyta w jednym przypadku, jeśli w pobliżu nie ma innych źródeł, taka woda jest pozbawiona składników odżywczych i tlenu, więc efekt jej użycia będzie minimalny. We wszystkich innych przypadkach pierwszeństwo powinna mieć woda filtrowana, a korzyści płynące z zastosowania różnych filtrów domowych pozwalają na jej szybkie wykonanie bez dużych kosztów finansowych.

Skąd wiesz, że nasz organizm jest odwodniony

Jak zauważyliśmy, organizm aktywnie sygnalizuje potrzebę uzupełnienia bilansu wodnego. Jak rozpoznajesz jego sygnały? Istnieją bardzo wyraźne oznaki odwodnienia, które muszą być ostrożnie traktowane.

14 głównych powodów, dla których warto pić wodę.

W ustach jest sucho

Wiele osób nie zwraca uwagi na suchość w ustach, a jeśli zauważają dyskomfort, piją chłodną, słodką sodę lub filiżankę kawy. Ale te napoje nie mogą zastąpić wody pitnej. Wręcz przeciwnie, słodka woda i kawa przyczyniają się do dalszego odwodnienia organizmu. Tylko woda pitna może wchłonąć zapalne komórki błony śluzowej i wyeliminować nieprzyjemną suchość w ustach.

Sucha skóra.

Skóra, jako największy organ pod względem wielkości, potrzebuje stałego nawilżenia. Wiele kobiet uczciwego seksu używa kremów nawilżających, ale najczęściej trzeba po prostu pić wodę regularnie. Sucha skóra jest pierwszym sygnałem, że równowaga wodna nie działa prawidłowo. Zacznij używać więcej wody, aby usunąć złuszczanie się skóry.

Często pojawia się uczucie pragnienia.

Ciągle występujące pragnienie jest oznaką poważnego braku płynów w organizmie. Przykładem zaostrzenia tego uczucia jest stan kaca. Alkohol sprzyja poważnemu odwodnieniu. Picie dużej ilości wody następnego dnia rano po wesołym wieczorze będzie bardzo korzystne dla organizmu.

Suche oczy.

Zaburzona równowaga wodna prowadzi do wysuszenia i zaczerwienienia oczu. Tutaj znowu uderzającym przykładem jest stan kaca, w którym pękają kapilary i pojawiają się suche błony śluzowe. Brak normalnego nawilżania oczu jest szczególnie zauważalny u osób noszącą soczewki.

Podczas ruchu występują bóle w stawach.

Stawy są jednymi z pierwszych, które cierpią z powodu braku wody. Ciecz, która znajduje się wewnątrz złączy zawiera dużo wody. Odwodnienie organizmu prowadzi do suchego tarcia tkanek kostnych, co wywołuje ból podczas wysiłku fizycznego.

Szybka redukcja masy mięśniowej.

Masa mięśniowa potrzebuje również wody. Przy silnym odwodnieniu mięśnie kurczą się tak bardzo, że stają się widoczne nawet przy badaniu zewnętrznym. Zaletą wody w tym przypadku jest to, że przy prawidłowym jej zastosowaniu zbuduje ona masę mięśniową. Aby to zrobić, należy pić wodę przed, po i w trakcie treningu.

Uczucie słabości po chorobie utrzymuje się przez długi czas.

Zaletą picia dużej ilości wody jest to, że pomaga wyeliminować toksyny. Ciało może być reprezentowane jako maszyna, która filtruje użyteczne pierwiastki śladowe i usuwa szkodliwe substancje. Aby ten system działał prawidłowo, stale potrzebuje paliwa, jakim jest woda.

Ciągłe uczucie senności i zmęczenia.

Jak wspomniano powyżej, po odwodnieniu organizm pobiera wodę z komórek. Brak płynu odżywczego w komórkach krwi prowadzi do zmniejszenia ilości tlenu, co powoduje stałą senność i zmęczenie.

Trudności z trawieniem.

Woda jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Ze względu na jego niedobór, stężenie soku żołądkowego może wzrosnąć, powodując choroby żołądka.

Częste zaparcia.

Zauważyliśmy już korzyści, jakie woda ma dla układu pokarmowego. Ale jest to również niezbędne do dalszego trawienia produktów trawiennych. Jest to odwodnienie, któremu najczęściej towarzyszą zaburzenia układu pokarmowego i zaparcia.

Rzadkie oddawanie moczu.

Oznaką odwodnienia może być fakt, że dana osoba idzie do toalety mniej niż 4-7 razy w ciągu dnia. Brak wody w organizmie często prowadzi do chorób układu moczowo-płciowego.

Oznaki starzenia się pojawiają się przedwcześnie.

Wraz z wiekiem w organizmie człowieka zachodzą naturalne procesy, którym towarzyszy spadek całkowitej ilości wody. Jednocześnie jest odwrotnie – wraz ze spadkiem zużycia płynów nasilają się procesy starzenia. Korzyścią płynącą z regularnego spożywania odpowiedniej ilości wody jest zmniejszenie ryzyka przedwczesnego starzenia się.

Dlaczego warto pić wodę w porannych godzinach ?

 1. Woda pitna w godzinach porannych (bezpośrednio po przebudzeniu) będzie najbardziej korzystna dla Twojego organizmu.

 2. Po ośmiu (lub więcej) godzinach snu, Twoje ciało będzie lekko odwodnione. Ponadto, ważne jest, aby pić wodę po wypiciu kawy i innych produktów odwadniających lub napojów. Dorosły człowiek powinien spożywać średnio około 2 litrów wody dziennie.

 3. Specjalne programy i aplikacje dla smartfonów, które rejestrują ilość zużywanej cieczy w ciągu dnia, mogą być przydatne do utrzymania równowagi wodnej.

 4. Aby zrozumieć korzyści płynące z zastosowania wody roztopowej dla organizmu ludzkiego, należy bardziej szczegółowo rozważyć jej właściwości. Jest on produkowany poprzez topienie lodu, który jest wytwarzany z wody pitnej.

 5. Struktura wody zmienia się znacząco podczas przechodzenia do stanu stałego.

Korzyści płynące z wody uzyskanej z topnienia lodu

 • W zwykłej wodzie wodociągowej obecne są ciężkie izotopy wodoru (deuter). Są one nieszkodliwe dla naszego ciała z powodu ich niskiej koncentracji.

 • Po przejściu przez etapy zamarzania i topnienia, woda jest wolna od deuteru.

 • Obecnie istnieje wiele zaleceń dotyczących stosowania wody roztopowej do odchudzania. Zaletą tego jest to, że topiąca się woda poprawia przemianę materii i przyspiesza spalanie złogów tłuszczu.

 • Woda uzyskana z topnienia lodu będzie bardziej miękka, ponieważ jest wolna od ciężkich zanieczyszczeń. Jego stosowanie ma pozytywny wpływ na skład krwi i korzyści w postaci aktywacji mózgu i poprawy funkcji mięśnia sercowego.

 • Wyjątkowa struktura i wysoki stopień oczyszczenia charakterystyczny dla wody roztopowej będzie korzystny w zwalczaniu patologii skóry i przyczyni się do delikatnego oczyszczenia organizmu.

 • Systematyczne wykorzystywanie wody z topniejącego lodu prowadzi do poprawy wydajności systemów obronnych organizmu. Korzyści z tego efektu są oczywiste – organizm odniesie większy sukces w walce z wieloma chorobami.

 • Można zauważyć, że zamrożona woda ma pozytywny wpływ na wszystkie systemy organizmu.

Szkoda wody roztopowej dla naszego organizmu

Nieprzestrzeganie zasad stosowania i przygotowania wody z topniejącego lodu może spowodować szkody dla naszego organizmu. Oto kilka przykładów łamania tych zasad:

 • Nie należy używać śniegu zebranego na ulicę (szczególnie na obszarach miejskich) do przygotowania wody roztopowej. Zawiera dużą ilość szkodliwych zanieczyszczeń, w tym metali ciężkich i soli, które są szkodliwe dla naszego zdrowia ludzkiego.

 • Wodę należy spożywać natychmiast po rozmrożeniu, zachowując jej wyjątkowe właściwości.

 • Należy pamiętać, że zbyt niska temperatura wody roztopowej może wywołać dusznicę bolesną i inne choroby.

 • Polityka Prywatności
 • Kontakt

Leave a Comment